SUPER SPRINT DIVISIONS
                         2006 CLEVELAND TRIATHLON
 
 
 
==========================================================================================
    MALE SUPER SPRINT OVERALL - TOP  1
==========================================================================================
Place No.   Name                    Age Town            St Swim    Bike    Run     Time    
===== ===== ======================= === =============== == ======= ======= ======= =======
    1   432 Jim Kozak                25 Lakewood        OH    5:06   21:23    8:49   38:16
 
==========================================================================================
    FEMALE SUPER SPRINT OVERALL - TOP  1
==========================================================================================
Place No.   Name                    Age Town            St Swim    Bike    Run     Time    
===== ===== ======================= === =============== == ======= ======= ======= =======
    1   414 Debbie Bonezzi           45 Medina          OH    6:12   25:34   11:22   46:57
 
 
 
==========================================================================================
    MALE SUPER SPRINT AGE GROUP 14 - 19   (300)
==========================================================================================
Place No.   Name                    Age Town            St Swim    Bike    Run     Time    
===== ===== ======================= === =============== == ======= ======= ======= =======
    1   595 Jack Cogan               15 Chagrin Falls   OH    6:12   24:58    8:52   44:52
    2   597 Jack Spilman             15 Chagrin Falls   OH    5:05   28:03    9:13   47:00
    3   584 Kurt Stamm               14 North Jackson   OH    7:24   36:01   12:15 1:02:36
 
    NUMBER OF FINISHERS:     3
 
==========================================================================================
    FEMALE SUPER SPRINT AGE GROUP 14 - 19   (300)
==========================================================================================
Place No.   Name                    Age Town            St Swim    Bike    Run     Time    
===== ===== ======================= === =============== == ======= ======= ======= =======
 
    NUMBER OF FINISHERS:     0
 
==========================================================================================
    MALE SUPER SPRINT AGE GROUP 20 - 24   (300)
==========================================================================================
Place No.   Name                    Age Town            St Swim    Bike    Run     Time    
===== ===== ======================= === =============== == ======= ======= ======= =======
    1   576 Paul Jones               22 Brecksville     OH    4:32   25:07    9:19   42:03
    2   440 Kyle Mooney              23 Cleveland       OH    3:56   27:00   10:18   46:10
    3   582 Greg Leimuehler          23 University Hts  OH    4:47   28:35   12:24   50:16
 
    NUMBER OF FINISHERS:     3
 
==========================================================================================
    FEMALE SUPER SPRINT AGE GROUP 20 - 24   (300)
==========================================================================================
Place No.   Name                    Age Town            St Swim    Bike    Run     Time    
===== ===== ======================= === =============== == ======= ======= ======= =======
    1   413 Anna Barry               22 Rocky River     OH    3:41   32:10   11:54   51:29
 
    NUMBER OF FINISHERS:     1
 
==========================================================================================
    MALE SUPER SPRINT AGE GROUP 25 - 29   (300)
==========================================================================================
Place No.   Name                    Age Town            St Swim    Bike    Run     Time    
===== ===== ======================= === =============== == ======= ======= ======= =======
    1   461 Timothy Wunderle         25 Kent            OH    3:35   28:15   10:47   46:37
    2   435 Scott MacDonald          26 Lakewood        OH    5:26   26:50   11:06   47:10
    3   583 Ronnie Malmfeldt         26 Lake Milton     OH    5:20   29:23    8:25   47:13
    4   412 Christopher Barringer    27 Brunswick       OH    4:53   28:35   10:03   47:45
    5   437 Troy Martin              29 Mogadore        OH    5:48   31:59   12:37   55:53
 
    NUMBER OF FINISHERS:     5
 
==========================================================================================
    FEMALE SUPER SPRINT AGE GROUP 25 - 29   (300)
==========================================================================================
Place No.   Name                    Age Town            St Swim    Bike    Run     Time    
===== ===== ======================= === =============== == ======= ======= ======= =======
    1   441 Michelle Moore           29 Canonsburg      PA    4:30   26:37   12:44   48:20
    2   454 Rose Szalai              25 Sagamore Hills  OH    6:44   27:42   11:16   49:09
    3   443 Jill Panek               27 Willoughby      OH    4:18   29:09   11:57   49:40
    4   581 Sylvia Leimhueler        26 University Hts  OH    4:50   28:36   12:25   50:17
    5   446 Kristin Radwanick        26 Dayton          OH    6:02   28:31   12:18   50:56
    6   439 Jennifer Mohr            28 Mentor          OH    6:26   33:28   11:16   55:42
    7   591 Katie Haas               26 Westlake        OH    5:33   31:21   13:09   56:54
    8   456 Andrea Thiessen          25 Clyde           OH    5:56   35:37   10:10   57:29
    9   450 Brooke Schrickel         25 Fremont         OH    5:58   35:36   10:11   57:30
   10   429 Mary Huzicka             25 Cleveland       OH    8:47   35:58   13:53 1:05:04
   11   436 Elizabeth Malafa         28 Cleveland       OH    7:25   44:51   12:42 1:10:17
   12   426 Kathleen Grevey          26 Cleveland       OH    5:05   46:54   16:30 1:15:22
 
    NUMBER OF FINISHERS:    12
 
==========================================================================================
    MALE SUPER SPRINT AGE GROUP 30 - 34   (300)
==========================================================================================
Place No.   Name                    Age Town            St Swim    Bike    Run     Time    
===== ===== ======================= === =============== == ======= ======= ======= =======
    1   544 Bryan Deboer             34 Lakewood        OH    3:41   24:36   11:33   43:50
    2   415 Jack Chen                33 Warsaw          IN    8:38   27:48   10:23   50:44
    3   434 Raul Leoni               30 Streetsboro     OH    5:46   28:07   12:25   52:04
    4   411 Daniel Barker            30 Lakewood        OH    8:03   26:12   12:53   53:32
    5   623 John Prunty              34 Grafton         OH    6:55   28:51   13:35   54:45
    6   221 Shaji Arumpanayil        32 Mentor          OH    7:23   30:38   11:39   56:05
    7   418 Michael Dempsey          30 Cleveland       OH    6:43   33:45   11:09   56:36
 
    NUMBER OF FINISHERS:     7
 
==========================================================================================
    FEMALE SUPER SPRINT AGE GROUP 30 - 34   (300)
==========================================================================================
Place No.   Name                    Age Town            St Swim    Bike    Run     Time    
===== ===== ======================= === =============== == ======= ======= ======= =======
    1   486 Laura Brogan             31 Amherst         OH    6:19   31:38   12:42   56:25
    2   419 Trish Dempsey            32 Columbus        OH    4:33   34:02   11:25   57:19
    3   449 Christine Schirripa      34 Brunswick       OH    9:05   31:55   11:39   57:32
    4   438 Melissa Meany            31 Lakewood        OH    7:48   33:24   15:17 1:06:10
 
    NUMBER OF FINISHERS:     4
 
==========================================================================================
    MALE SUPER SPRINT AGE GROUP 35 - 39   (300)
==========================================================================================
Place No.   Name                    Age Town            St Swim    Bike    Run     Time    
===== ===== ======================= === =============== == ======= ======= ======= =======
    1   506 Richard Long             39 Strongsville    OH    5:29   26:08    9:12   44:36
    2   533 Jeff Cass                38 Burton          OH    4:57   23:59   12:20   45:21
    3   516 Jeff Jones               37 Willoughby      OH    5:53   25:01   11:07   46:00
    4   420 Steven Dimauro           35 Hudson          OH    5:50   26:36   10:38   49:33
    5   425 Charles Francisco        37 Parma           OH    6:09   28:46   11:14   50:02
    6   445 Robert Powell            36 Strongsville    OH    5:19   30:10   12:40   53:20
    7   256 Jim Deau                 38 Strongsville    OH    8:47   28:58   12:50   58:05
    8   447 Rod Rezaee               36 Shaker Heights  OH    6:05   34:58   12:35   59:54
    9   417 Martin Dempsey           39 Scottsdale      AZ    4:57   39:36   14:02 1:05:55
 
    NUMBER OF FINISHERS:     9
 
==========================================================================================
    FEMALE SUPER SPRINT AGE GROUP 35 - 39   (300)
==========================================================================================
Place No.   Name                    Age Town            St Swim    Bike    Run     Time    
===== ===== ======================= === =============== == ======= ======= ======= =======
    1   424 Anna Fialko              37 Massillon       OH    6:34   27:24   12:23   50:15
    2   487 Kimberly Haney           39 Amherst         OH    6:22   28:39   13:33   54:25
    3   427 Ellen Grevey             36 Columbus        OH    6:08   30:20   13:02   54:43
    4   457 Melanie Vitale           39 Kirtland        OH    7:34   33:34   13:44 1:02:35
    5   442 Eydie Moses-Kolko        37 Pittsburgh      PA    5:47   37:05   13:28 1:03:13
    6   489 Tricia Small             38 Amherst         OH    7:41   36:13   14:47 1:07:11
 
    NUMBER OF FINISHERS:     6
 
==========================================================================================
    MALE SUPER SPRINT AGE GROUP 40 - 44   (300)
==========================================================================================
Place No.   Name                    Age Town            St Swim    Bike    Run     Time    
===== ===== ======================= === =============== == ======= ======= ======= =======
    1   460 Jeffery Willmann         41 Broadview Hts   OH    4:59   22:53    8:37   39:02
    2   491 Michael Dedonno          40 MacEdonia       OH    4:58   22:14   10:36   41:58
    3   628 Kevin Dixon              42 Shaker Hts      OH    6:56   28:05   13:47   52:41
    4   627 Fernan Echeverria        40 Cleveland Hts   OH    6:17   33:37   10:23   55:35
    5   458 Domenic Vitale           40 Kirtland        OH    7:31   33:33   11:11 1:00:01
    6   433 Douglas Leak             43 Mentor          OH    6:21   33:34   12:44 1:01:35
 
    NUMBER OF FINISHERS:     6
 
==========================================================================================
    FEMALE SUPER SPRINT AGE GROUP 40 - 44   (300)
==========================================================================================
Place No.   Name                    Age Town            St Swim    Bike    Run     Time    
===== ===== ======================= === =============== == ======= ======= ======= =======
    1   428 Kimberly Handley         40 Wellington      OH    5:44   30:28   10:51   51:37
    2   515 Jenny Walsh              42 Avon Lake       OH    5:24   32:22   11:34   53:38
    3   448 Lisa Ruman               40 Westlake        OH    7:25   27:49   12:12   54:46
    4   430 Barbara Karayan          41 Hinckley        OH    6:43   31:00   12:26   54:55
    5   410 Lisa Armstrong           42 Mentor          OH    5:56   32:23   13:22   55:30
    6   455 Laurie Tesch             42 Tipp City       OH    5:54   37:09   16:26 1:05:00
 
    NUMBER OF FINISHERS:     6
 
==========================================================================================
    MALE SUPER SPRINT AGE GROUP 45 - 49   (300)
==========================================================================================
Place No.   Name                    Age Town            St Swim    Bike    Run     Time    
===== ===== ======================= === =============== == ======= ======= ======= =======
    1   431 Robert Kelly             46 Rocky River     OH    4:50   23:23   10:06   43:31
    2   532 Frank Ciraco             47 Akron           OH    6:29   27:38   11:44   49:06
    3   423 Mike Farmer              49 Solon           OH    6:48   31:48   12:10   56:29
    4   444 Alan Perkins             45 Bay Village, Ur       7:39   31:43   12:10   56:36
 
    NUMBER OF FINISHERS:     4
 
==========================================================================================
    FEMALE SUPER SPRINT AGE GROUP 45 - 49   (300)
==========================================================================================
Place No.   Name                    Age Town            St Swim    Bike    Run     Time    
===== ===== ======================= === =============== == ======= ======= ======= =======
    1   485 Mary Primrose            45 Strongsville    OH    5:53   27:07   10:26   48:45
 
    NUMBER OF FINISHERS:     1
 
==========================================================================================
    MALE SUPER SPRINT AGE GROUP 50 - 54   (300)
==========================================================================================
Place No.   Name                    Age Town            St Swim    Bike    Run     Time    
===== ===== ======================= === =============== == ======= ======= ======= =======
    1   585 Mike Caprino             52 Cleveland       OH    6:10   26:44   10:55   49:13
    2   463 Michael Zofcin           50 Solon           OH    6:50   34:01   11:33   58:30
 
    NUMBER OF FINISHERS:     2
 
==========================================================================================
    FEMALE SUPER SPRINT AGE GROUP 50 - 54   (300)
==========================================================================================
Place No.   Name                    Age Town            St Swim    Bike    Run     Time    
===== ===== ======================= === =============== == ======= ======= ======= =======
    1   421 Maxine Donlon            54 Dearborn        MI    6:04   28:55   14:31 1:01:13
 
    NUMBER OF FINISHERS:     1
 
==========================================================================================
    MALE SUPER SPRINT AGE GROUP 55 - 59   (300)
==========================================================================================
Place No.   Name                    Age Town            St Swim    Bike    Run     Time    
===== ===== ======================= === =============== == ======= ======= ======= =======
    1   408 Bruce Allen              59 Cleveland       OH    4:12   23:24   11:03   41:49
    2   459 Darrell Waite            55 Brunswick       OH    6:06   29:55   14:31   57:05
 
    NUMBER OF FINISHERS:     2
 
==========================================================================================
    FEMALE SUPER SPRINT AGE GROUP 55 - 59   (300)
==========================================================================================
Place No.   Name                    Age Town            St Swim    Bike    Run     Time    
===== ===== ======================= === =============== == ======= ======= ======= =======
 
    NUMBER OF FINISHERS:     0
 
==========================================================================================
    MALE SUPER SPRINT AGE GROUP 60 - 64   (300)
==========================================================================================
Place No.   Name                    Age Town            St Swim    Bike    Run     Time    
===== ===== ======================= === =============== == ======= ======= ======= =======
    1   451 Lawrence Smith           60 Chesterland     OH    4:48   28:23   14:39   53:19
 
    NUMBER OF FINISHERS:     1
 
==========================================================================================
    FEMALE SUPER SPRINT AGE GROUP 60 - 64   (300)
==========================================================================================
Place No.   Name                    Age Town            St Swim    Bike    Run     Time    
===== ===== ======================= === =============== == ======= ======= ======= =======
 
    NUMBER OF FINISHERS:     0
 
==========================================================================================
    MALE SUPER SPRINT AGE GROUP 65 - 69   (300)
==========================================================================================
Place No.   Name                    Age Town            St Swim    Bike    Run     Time    
===== ===== ======================= === =============== == ======= ======= ======= =======
 
    NUMBER OF FINISHERS:     0
 
==========================================================================================
    FEMALE SUPER SPRINT AGE GROUP 65 - 69   (300)
==========================================================================================
Place No.   Name                    Age Town            St Swim    Bike    Run     Time    
===== ===== ======================= === =============== == ======= ======= ======= =======
 
    NUMBER OF FINISHERS:     0
 
==========================================================================================
    MALE SUPER SPRINT AGE GROUP 70 - 74   (300)
==========================================================================================
Place No.   Name                    Age Town            St Swim    Bike    Run     Time    
===== ===== ======================= === =============== == ======= ======= ======= =======
 
    NUMBER OF FINISHERS:     0
 
==========================================================================================
    FEMALE SUPER SPRINT AGE GROUP 70 - 74   (300)
==========================================================================================
Place No.   Name                    Age Town            St Swim    Bike    Run     Time    
===== ===== ======================= === =============== == ======= ======= ======= =======
 
    NUMBER OF FINISHERS:     0
 
==========================================================================================
    MALE SUPER SPRINT AGE GROUP 75 - 79   (300)
==========================================================================================
Place No.   Name                    Age Town            St Swim    Bike    Run     Time    
===== ===== ======================= === =============== == ======= ======= ======= =======
 
    NUMBER OF FINISHERS:     0
 
==========================================================================================
    FEMALE SUPER SPRINT AGE GROUP 75 - 79   (300)
==========================================================================================
Place No.   Name                    Age Town            St Swim    Bike    Run     Time    
===== ===== ======================= === =============== == ======= ======= ======= =======
 
    NUMBER OF FINISHERS:     0
 
==========================================================================================
    MALE SUPER SPRINT AGE GROUP 80 - 95   (300)
==========================================================================================
Place No.   Name                    Age Town            St Swim    Bike    Run     Time    
===== ===== ======================= === =============== == ======= ======= ======= =======
 
    NUMBER OF FINISHERS:     0
 
==========================================================================================
    FEMALE SUPER SPRINT AGE GROUP 80 - 95   (300)
==========================================================================================
Place No.   Name                    Age Town            St Swim    Bike    Run     Time    
===== ===== ======================= === =============== == ======= ======= ======= =======
 
    NUMBER OF FINISHERS:     0
 
==========================================================================================
    CLYDESDALE SUPER SPRINT WEIGHT GROUP (300)
==========================================================================================
Place No.   Name                    Age Town            St Swim    Bike    Run     Time    
===== ===== ======================= === =============== == ======= ======= ======= =======
    1   464 Brad Crellin             31 Southgate       MI    5:28   27:52    9:53   47:29
    2   523 Khalid Mulazim           40 Cleveland       OH    5:31   31:28    8:44   50:54
    3   466 Ryan Morgan              25 Euclid          OR    5:42   27:06   11:52   50:59
    4   469 Jeff Trumbull            34 Painesville     OH    7:26   26:22   12:03   51:11
    5   470 Jason Verderber          30 Rocky River     OH    4:37   29:10   14:13   53:12
    6   607 Adam Brown               28 Columbus        OH    7:12   27:43   13:45   56:37
    7   467 Bradley Pinchot          44 Solon           OH    4:04   31:44   13:58   58:17
    8   624 Rj Thacker               33 Univ Hts        OH    8:19   37:36   13:19 1:05:08
 
    NUMBER OF FINISHERS:     8
 
==========================================================================================
    ATHENA SUPER SPRINT WEIGHT GROUP (300)
==========================================================================================
Place No.   Name                    Age Town            St Swim    Bike    Run     Time    
===== ===== ======================= === =============== == ======= ======= ======= =======
    1   465 Barbara Gulledge         29 Cleveland       OH    6:07   35:09   12:35   57:41
    2   462 Lisa Ziegler             42 Chesterland     OH    5:26   33:30   12:45   58:25
    3   468 Jill Rubinstein          39 Pittsburgh      PA    6:08   39:41   14:04 1:07:11
 
    NUMBER OF FINISHERS:     3
 
 
 
                             SPRINT DIVISIONS
                         2006 CLEVELAND TRIATHLON
 
 
 
 
==========================================================================================
    MALE SPRINT  OVERALL - TOP  1
==========================================================================================
Place No.   Name                    Age Town            St Swim    Bike    Run     Time    
===== ===== ======================= === =============== == ======= ======= ======= =======
    1   382 Nick Winiarski           20 Streetsboro     OH   13:58   47:32   17:57 1:23:31
 
==========================================================================================
    FEMALE SPRINT  OVERALL - TOP  1
==========================================================================================
Place No.   Name                    Age Town            St Swim    Bike    Run     Time    
===== ===== ======================= === =============== == ======= ======= ======= =======
    1   250 Anna Comella             20 Dover           OH   11:45   50:25   23:44 1:27:54
 
 
 
==========================================================================================
    MALE SPRINT  AGE GROUP 14 - 19   (300)
==========================================================================================
Place No.   Name                    Age Town            St Swim    Bike    Run     Time    
===== ===== ======================= === =============== == ======= ======= ======= =======
    1   236 Logan Broadbent          18 Canton          OH   14:39   58:44   22:24 1:39:26
    2   245 Kyle Coates              18 Canton          OH   19:45   55:17   25:44 1:44:49
    3   261 Ryan Dombrowski          14 North Royalton  OH   19:37   57:44   25:23 1:45:19
    4   332 Colin Murphy             19 Shaker Hts.     OH   11:42 1:05:28   26:59 1:47:04
    5   514 Jason Crowe              18 Painesville     OH   17:09   57:28   28:44 1:47:16
    6   284 Garren Gotthardt         15 Hudson          OH   16:03 1:01:18   27:18 1:49:04
    7   251 Greg Corkran             18 Lyndhurst       OH   19:44   59:35   24:50 1:49:15
 
    NUMBER OF FINISHERS:     7
 
==========================================================================================
    FEMALE SPRINT  AGE GROUP 14 - 19   (300)
==========================================================================================
Place No.   Name                    Age Town            St Swim    Bike    Run     Time    
===== ===== ======================= === =============== == ======= ======= ======= =======
    1   349 Katie Scherry            17 Rocky River     OH   12:58 1:00:58   28:30 1:45:19
    2   604 Carly Pavlick            18 Canton          OH   15:27 1:05:15   29:06 1:54:25
 
    NUMBER OF FINISHERS:     2
 
==========================================================================================
    MALE SPRINT  AGE GROUP 20 - 24   (300)
==========================================================================================
Place No.   Name                    Age Town            St Swim    Bike    Run     Time    
===== ===== ======================= === =============== == ======= ======= ======= =======
    1   543 Christopher Aron         21 Westlake        OH   13:47   47:10   21:49 1:25:38
    2   231 James Bontempo           23 Mentor          OH   13:20   50:48   22:56 1:31:01
    3   574 Kevin Ankuda             22 Concord         OH   15:51   50:39   25:22 1:34:43
    4   232 Doran Bosso              22 Stow            OH   14:07   57:30   26:25 1:41:56
    5   216 Jacob Alexander          21 Milan           OH   19:15   57:42   23:12 1:44:01
    6   269 Mason Fabian             22 Oakwood Village OH   19:16   56:39   29:32 1:48:20
    7   313 Cody Kothera             24 Lyndhurst       OH   26:50   51:32   26:55 1:49:11
    8   383 Tj Wolski                23 Fairlawn        OH   19:41   58:14   27:29 1:49:59
    9   497 Ryan Bond                22 Kent            OH   18:32 1:00:49   25:59 1:50:09
   10   387 Adam Zuccaro             24 Highland Height OH   24:54   59:35   30:05 1:59:26
   11   257 Daniel Decker            20 Richmond Height OH   16:29 1:08:42   28:39 2:00:40
   12   292 Sean Harmon              20 University Heig OH   20:11 1:08:47   27:02 2:01:12
 
    NUMBER OF FINISHERS:    12
 
==========================================================================================
    FEMALE SPRINT  AGE GROUP 20 - 24   (300)
==========================================================================================
Place No.   Name                    Age Town            St Swim    Bike    Run     Time    
===== ===== ======================= === =============== == ======= ======= ======= =======
    1   248 Christine Collins        21 Chagrin Falls   OH   13:02   55:59   21:52 1:33:04
    2   283 Elizabeth Godek          24 Cleveland       OH   14:06 1:00:57   27:48 1:45:10
    3   320 Abby Luc                 21 Hudson          OH   18:07   57:16   30:21 1:49:42
    4   357 Ann Skerkoski            24 Richmond Hts    OH   12:23 1:06:30   30:09 1:52:16
    5   356 Laura Skerkoski          24 Richmond Hts.   OH   13:33 1:06:41   29:08 1:53:16
    6   372 Rachel Timko             21 University Heig OH   13:22 1:06:43   29:09 1:53:17
    7   289 Julie Hajny              24 Streetsboro     OH   19:29 1:03:38   27:39 1:53:41
    8   472 Kalyn Jolivette          20 Coshocton       OH   17:47 1:04:21   29:49 1:56:22
    9   329 Lindsey Meier            23 Chagrin Falls   OH   12:22 1:10:43   33:11 1:58:32
   10   297 Carolyn Ibrahim          24 Cleveland Heigh OH   21:28 1:24:08   40:02 2:33:16
 
    NUMBER OF FINISHERS:    10
 
==========================================================================================
    MALE SPRINT  AGE GROUP 25 - 29   (300)
==========================================================================================
Place No.   Name                    Age Town            St Swim    Bike    Run     Time    
===== ===== ======================= === =============== == ======= ======= ======= =======
    1   345 Eric Richmond            26 Cleveland       OH   12:38   53:20   20:44 1:30:00
    2   238 Robert Bryan             28 Ann Arbor       MI   15:04   50:20   23:16 1:32:19
    3   346 David Riepenhoff         28 Westerville     OH   17:28   48:27   23:13 1:33:08
    4   281 Matthew Geis             29 Ravenna         OH   21:57   44:01   28:41 1:38:47
    5   241 Brian Cavalier           27 Westlake        OH   16:39   49:25   28:16 1:38:47
    6   306 Michael Kennedy          25 Streetsboro     OH   14:14   58:11   23:22 1:40:32
    7   362 Terry Staderman          27 Berea           OH   13:47   59:15   22:34 1:40:47
    8   331 Andrew Murphy            25 Cleveland Hts   OH   14:19 1:00:35   25:17 1:43:19
    9   368 Jason Tabeling           28 Lakewood        OH   19:30   55:33   27:05 1:46:09
   10   529 Nathan Wollenburg        26 Valley City     OH   16:13   54:48   31:41 1:46:33
   11   213 Gerard Abood             29 Forest Park     IL   19:02   56:44   27:28 1:47:53
   12   235 Erik Breunig             26 Elyria          OH   16:08   55:10   33:28 1:50:58
   13   280 Kevin Gale               28 Cleveland       OH   16:28   58:59   31:33 1:51:59
   14   219 Rick Amburgey            26 Avon            OH   19:55 1:01:52   29:14 1:56:59
   15   389 Shawn Elliott            29 Rocky River     OH   18:28 1:05:46   29:34 1:58:11
   16   223 Bryan Baesel             28 North Olmsted   OH   19:32 1:04:27   30:56 2:00:17
   17   347 Peter Roukema            25 Shaker Heights  OH   19:36 1:01:34   34:13 2:01:00
   18   312 Jeff Kolthammer          26 Lyndhurst       OH   19:48 1:03:51   31:37 2:03:03
   19   587 Michael Deering          26 S Euclid        OH   29:21 1:10:54   31:27 2:20:27
   20   586 Ryan Field               26 Pittsburgh      PA   24:45 1:10:48   31:28 2:20:28
 
    NUMBER OF FINISHERS:    20
 
==========================================================================================
    FEMALE SPRINT  AGE GROUP 25 - 29   (300)
==========================================================================================
Place No.   Name                    Age Town            St Swim    Bike    Run     Time    
===== ===== ======================= === =============== == ======= ======= ======= =======
    1   330 Erin Mickey              27 South Euclid    OH   14:12   53:47   25:09 1:35:52
    2   528 Meagan Class             27 North Royalton  OH   15:07   59:06   28:40 1:46:51
    3   370 Katie Thompson           27 Cleveland Heigh OH   14:58   57:35   31:17 1:47:14
    4   504 Stacey Floom             26 Euclid          OH   17:43   56:12   27:48 1:47:19
    5   237 Emmalisa Brown           25 Streetsboro     OH   20:03 1:01:29   25:38 1:50:45
    6   220 Shannon Andre            27 Liberty         OH   15:52   58:55   35:08 1:52:50
    7   350 Lara Schmida             25 Aurora          OH   17:42 1:01:22   30:16 1:53:59
    8   319 Lauren Long              25 Geneva          NY   18:50 1:01:24   28:49 1:54:18
    9   360 Lindsey Smitley          29 Sunbury         OH   22:35 1:03:18   27:36 1:56:31
   10   274 Carmen Fontana           27 Chagrin Falls   OH   23:37 1:10:42   23:55 2:01:24
   11   478 Carla Frederick          27 Buffalo         NY   21:32 1:05:42   33:27 2:04:13
   12   249 Rendy Combs              27 Cleveland       OH   26:42 1:15:27   19:37 2:07:26
   13   302 Alison Jones             28 Cranberry Towns PA   15:08 1:10:15   39:33 2:11:43
   14   226 Melissa Bemis            27 Cranberry Towns PA   15:05 1:10:19   39:32 2:11:43
   15   224 Jennifer Bash            28 Pittsburgh      PA   14:56 1:10:17   39:32 2:11:43
   16   303 Megan Jones              29 Cleveland       OH   16:57 1:17:48   34:51 2:14:49
   17   325 Nicole McGee             26 Cleveland       OH   16:50 1:17:49   43:07 2:23:06
 
    NUMBER OF FINISHERS:    17
 
==========================================================================================
    MALE SPRINT  AGE GROUP 30 - 34   (300)
==========================================================================================
Place No.   Name                    Age Town            St Swim    Bike    Run     Time    
===== ===== ======================= === =============== == ======= ======= ======= =======
    1   272 Daniel Fletcher          34 Harpers Ferry   WV   13:19   49:38   23:58 1:30:22
    2   385 Michael Yacovone         33 Shaker Heights  OH   15:58   49:38   21:41 1:30:45
    3   335 Chad Palmer              33 Canton          OH   13:36   50:40   23:46 1:30:56
    4   620 Chris Latkovich          34 Wlby            OH   16:21   49:41   23:17 1:32:26
    5   622 Michael Schaffer         33 Grafton         OH   15:54   47:54   24:54 1:32:41
    6   244 Michael Cicek            31 Chagrin Falls   OH   12:48   52:13   25:45 1:33:57
    7   630 Matthew Baird            33 Cleveland       OH   17:44   48:42   23:14 1:34:09
    8   479 Jeff Geagan              31 Rocky River     OH   15:01   51:25   24:36 1:34:33
    9   310 Graig Kluge              33 Cleveland Heigh OH   21:14   53:58   21:10 1:41:15
   10   243 Ryan Christofferson      34 Shaker Heights  OH   17:46   56:20   24:02 1:42:40
   11   301 Theodore Johnson Iii     30 Cleveland Heigh OH   13:49   58:30   28:36 1:45:28
   12   333 James Myers              30 Unit 3          IL   17:42   58:47   26:51 1:46:59
   13   124 John Meany               32 Chesterfield    MO   14:53   59:57   28:20 1:48:15
   14   240 Jeremy Caudill           31 Olmsted Townshi OH   20:05   56:41   30:50 1:51:46
   15   239 John Buzby               33 Cleveland       OH   19:39   57:57   30:21 1:52:36
   16   477 Sean Paulus              30 Copley          OH   16:32 1:00:04   31:53 1:53:35
   17   547 Joe Elegante             34 University Heig OH   19:15   59:56   28:49 1:54:07
   18   259 Troy Diehl               30 Akron           OH   17:48 1:07:19   26:18 1:55:52
   19   324 David McCoy              32 Cleveland Hts   OH   18:34           24:09 1:57:33
   20   600 Ronald Shea              32 Akron           OH   24:16   53:49   33:11 1:57:54
   21   275 Vincent Fontana          30 Chagrin Falls   OH   19:28 1:07:27   27:08 1:59:03
   22   336 Steve Pattison           33 University Heig OH   23:23 1:04:36   27:47 2:01:20
   23   354 Jason Siegler            33 University Heig OH   18:27 1:07:12   29:03 2:01:55
   24   374 Bryan Verbrugge          32 Charlottesville VA   23:58 1:08:39   34:09 2:12:30
   25   343 Christopher Ranney       34 Lavista         NE   24:07 1:08:35   34:08 2:12:30
   26   277 Stephen Franks           30 Lyndhurst       OH   21:21 1:13:44   33:00 2:14:03
   27   527 Dean Van Dress           34 Berea           OH   27:44 1:07:23   36:12 2:17:28
   28   337 Eric Pavlich             30 Cleveland Heigh OH   30:23 1:20:29   40:22 2:45:32
 
    NUMBER OF FINISHERS:    28
 
==========================================================================================
    FEMALE SPRINT  AGE GROUP 30 - 34   (300)
==========================================================================================
Place No.   Name                    Age Town            St Swim    Bike    Run     Time    
===== ===== ======================= === =============== == ======= ======= ======= =======
    1   273 Kerry Flynn              33 Copley          OH   14:02   54:57   27:52 1:39:15
    2   482 Kerry Oreilly            30 Westlake        OH   13:49   59:04   26:04 1:42:29
    3   265 Carly Engrish-Desphy     30 Canton          OH   17:47   53:32   28:58 1:43:10
    4   373 Angela Towne             31 Warren          OH   13:19   55:24   31:29 1:43:23
    5   276 Mary Jo Franke           30 Avon            OH   15:25 1:01:51   29:43 1:51:43
    6   339 Stephanie Porter         32 Berlin Center   OH   18:31 1:04:55   30:20 1:59:39
    7   315 Aimee Lane               32 Brecksville     OH   21:39 1:07:48   27:57 2:04:12
    8   252 Anna Corrao              34 Solon           OH   19:15 1:02:36   37:19 2:04:20
    9   247 Marie Coleman            31 Fostoria        OH   29:36 1:03:34   25:45 2:04:56
   10   222 Rebeccah Augustine       31 Chicago         IL   21:26 1:09:31   29:47 2:05:05
   11   384 Kristen Worley           31 Chagrin Falls   OH   22:30 1:11:40   29:26 2:07:13
   12   299 Jennifer Jared           34 Shaker Hts.     OH   20:38 1:15:36   42:28 2:23:52
 
    NUMBER OF FINISHERS:    12
 
==========================================================================================
    MALE SPRINT  AGE GROUP 35 - 39   (300)
==========================================================================================
Place No.   Name                    Age Town            St Swim    Bike    Run     Time    
===== ===== ======================= === =============== == ======= ======= ======= =======
    1   263 Mark Durno               37 Fairview Park   OH   13:46   49:24   22:06 1:28:10
    2   578 Don Asher                36 Wooster         OH   13:57   47:05   24:51 1:28:29
    3   490 Michael Coburn           39 Hudson          OH   16:12   52:46   24:12 1:35:32
    4   505 John Richardson          35 England Ne388rx      19:53   49:05   23:10 1:35:45
    5   246 Alan Cohen               39 New York        NY   15:42   49:48   25:46 1:36:02
    6   573 Pete Lesko               39 Westlake        OH   15:23   52:46   24:49 1:36:35
    7   348 Norman Scarazzo          36 Youngstown      OH   21:01   50:42   24:00 1:39:01
    8   577 Ron Asher                39 Wooster         OH   17:13   52:07   28:17 1:40:41
    9   296 Dave Holbrook            36 Silver Spring   MD   13:17   56:45   27:02 1:41:23
   10   271 Michael Fischer          35 Lakewood        OH   20:28   55:53   25:04 1:44:25
   11   255 Robert Danzinger         39 Solon           OH   16:22   53:42   28:50 1:44:52
   12   225 Kenneth Beech            35 Cleveland       OH   17:43   56:26   26:59 1:44:56
   13   311 John Kneubel             38 Rocky River     OH   16:23 1:00:43   28:26 1:48:13
   14   540 Jon Venesile             38 Broadview Hts   OH   17:46   57:52   29:56 1:49:41
   15   625 John Hurrigan            37 Cleveland       OH   25:11   58:52   22:48 1:51:28
   16   626 Bradley Schlang          39 Moreland Hills  OH   18:20   59:43   31:04 1:54:28
   17   229 Richard Blaszak          37 Shaker Heights  OH   19:53 1:02:06   29:06 1:57:18
   18   286 Timothy Green            36 North Canton    OH   20:40 1:04:04   30:57 1:58:55
   19   228 Mark Birch               36 East Liverpool  OH   24:07   59:21   33:09 2:01:53
   20   365 Jeffrey Stauffer         35 Chicago         IL   23:33 1:04:48   33:36 2:06:49
   21   538 Bret Tomford             37 Strongsville    OH   25:50 1:10:43   26:58 2:07:46
   22   351 Hirsch Serman            37 University Heig OH   18:26 1:09:56   36:17 2:11:11
   23   363 Vaughn Stakes            38 Cleveland Hts   OH   25:19 1:09:53   32:05 2:15:26
 
    NUMBER OF FINISHERS:    23
 
==========================================================================================
    FEMALE SPRINT  AGE GROUP 35 - 39   (300)
==========================================================================================
Place No.   Name                    Age Town            St Swim    Bike    Run     Time    
===== ===== ======================= === =============== == ======= ======= ======= =======
    1   612 Martha Brennan           35 Cleveland       OH   13:57   52:16   25:26 1:34:20
    2   621 Dana Hall                37 Concord         OH   16:32   51:46   26:37 1:37:28
    3   227 Theresa Berg             35 Akron           OH   15:49   57:35   26:21 1:42:37
    4   270 Lisa M Fike              36 Parma Hts.      OH   14:38   55:46   31:01 1:44:58
    5   379 Lisa Whitmyer            39 Bentleyville    OH   15:20   59:47   29:11 1:47:01
    6   580 Tiffany Kaylor           38 Olmsted Falls   OH   16:39   58:15   32:16 1:50:47
    7   352 Diana Sherman            36 Fort Collins    CO   17:21 1:05:24   29:50 1:59:01
    8   254 Elizabeth Daiker         38 Broadview Heigh OH   14:51 1:06:10   38:50 2:08:03
    9   541 Celeste Mastin           38 Cleveland Hts   OH   23:15 1:12:01   31:07 2:10:13
   10   309 Tiffany Kiphart          35 Ashtabula       OH   21:16 1:04:57   40:23 2:11:07
   11   298 Allison Ittershagen      35 Solon           OH   23:20 1:11:56   32:37 2:11:57
   12   304 Laura Kalish             39 Medina          OH   28:46 1:10:06   35:31 2:21:12
 
    NUMBER OF FINISHERS:    12
 
==========================================================================================
    MALE SPRINT  AGE GROUP 40 - 44   (300)
==========================================================================================
Place No.   Name                    Age Town            St Swim    Bike    Run     Time    
===== ===== ======================= === =============== == ======= ======= ======= =======
    1   353 Mark Siegel              43 Cleveland Hts   OH   14:44   49:06   25:43 1:32:46
    2   317 J.t. Lekson              43 Cincinnati      OH   17:56   50:30   25:51 1:37:17
    3   613 Brian Krzys              42 Littleton       CO   18:56   51:45   23:45 1:38:30
    4   334 Jon Naft                 41 Chagrin Falls   OH   16:15   53:19   28:18 1:42:25
    5   278 Eric Fried               41 Solon           OH   18:04   55:48   28:31 1:46:19
    6   230 Eric Blumenthal          40 Solon           OH   17:37   53:49   30:52 1:46:38
    7   599 Brett Scully             41 Bay Village     OH   18:07   58:54   31:03 1:52:18
    8   308 Daniel Kinkelaar         42 Painesville     OH   24:07   59:40   27:21 1:55:07
    9   294 Stephen Heupler          41 Hudson          OH   21:40 1:02:54   27:15 1:57:55
   10   511 Robert Daugherty         41 South Russell   OH   22:17 1:02:28   29:55 1:58:46
   11   293 Frank Heselton           41 Medina          OH   22:24 1:03:32   28:58 1:59:57
   12   499 John Andrefsky           42 Hudson          OH   23:11 1:00:56   30:59 2:01:08
   13   366 James Steinmetz          43 Middleburg Heig OH   19:49 1:05:17   31:42 2:01:15
   14   218 Brian Allen              42 Strongsville    OH   19:02 1:13:11   41:06 2:19:44
 
    NUMBER OF FINISHERS:    14
 
==========================================================================================
    FEMALE SPRINT  AGE GROUP 40 - 44   (300)
==========================================================================================
Place No.   Name                    Age Town            St Swim    Bike    Run     Time    
===== ===== ======================= === =============== == ======= ======= ======= =======
    1   386 Lisa Zitiello            44 Bay Village     OH   18:22   59:45   28:51 1:49:50
    2   376 Natalie Wakulchik        41 Cleveland Heigh OH   18:28 1:00:38   30:05 1:53:07
    3   266 Heather Ettinger         44 Shaker Hts      OH   18:55 1:01:24   33:34 1:57:51
    4   295 Eileen Hodges            41 St Petersburg   FL   23:02 1:02:00   32:26 2:01:15
    5   493 Brenda Helsel            43 Berea           OH   23:27 1:02:44   38:52 2:10:28
    6   291 Suzanne Hanselman        43 Euclid          OH   24:00 1:07:11   34:10 2:11:39
    7   258 Betsy Dellinger          44 University Heig OH   21:20 1:07:58   38:35 2:17:32
 
    NUMBER OF FINISHERS:     7
 
==========================================================================================
    MALE SPRINT  AGE GROUP 45 - 49   (300)
==========================================================================================
Place No.   Name                    Age Town            St Swim    Bike    Run     Time    
===== ===== ======================= === =============== == ======= ======= ======= =======
    1   617 Colin Cooper             47 Chagrin Falls   OH   13:42   52:45   22:29 1:31:41
    2   498 William Whitmore         49 Rocky River     OH   18:10   50:15   24:09 1:35:24
    3   605 Al McCallin              49 Canton          OH                         1:38:31
    4   267 Randy Evans              47 Parma           OH   17:50   52:03   26:00 1:39:01
    5   588 Scott Young              46 Ashland         OH   19:08   52:08   24:56 1:40:43
    6   340 Michael Primrose         46 Strongsville    OH   16:39   53:03   27:55 1:41:40
    7   546 Gary Siefring            47 North Olnsted   OH   16:22   52:32   27:54 1:42:41
    8   326 Bill McGuigan            46 Stow            OH   18:30   54:44   27:45 1:45:37
    9   473 Dan Karns                45 Beachwood       OH   18:22   56:52   26:50 1:46:07
   10   215 Daniel Alexander         45 Milan           OH   21:02   57:12   26:36 1:49:00
   11   327 Sid McMahon              47 Olmsted Twp     OH   21:06   56:07   26:25 1:49:31
   12   318 Rick Lisum               49 Newton Falls    OH   20:52 1:01:57   28:17 1:57:09
   13   512 Mathew Deconingh         47 Solon           OH   18:08 1:02:13   31:46 1:58:07
 
    NUMBER OF FINISHERS:    13
 
==========================================================================================
    FEMALE SPRINT  AGE GROUP 45 - 49   (300)
==========================================================================================
Place No.   Name                    Age Town            St Swim    Bike    Run     Time    
===== ===== ======================= === =============== == ======= ======= ======= =======
    1    46 Joanne Collins           47 Avon            OH   15:10   53:27   23:17 1:34:06
    2   242 Mary Beth Chambers       49 Westlake        OH   16:33   57:52   27:08 1:44:52
    3   358 Nancy Slifkin            46 Alliance        OH   17:35   58:30   29:36 1:49:08
    4   288 Elizabeth Grosse         48 Cleveland       OH   18:02 1:00:10   34:11 1:57:07
    5   305 Melinda Kellerstrass     47 N Royalton      OH   19:09 1:09:42   36:49 2:10:36
 
    NUMBER OF FINISHERS:     5
 
==========================================================================================
    MALE SPRINT  AGE GROUP 50 - 54   (300)
==========================================================================================
Place No.   Name                    Age Town            St Swim    Bike    Run     Time    
===== ===== ======================= === =============== == ======= ======= ======= =======
    1   279 Philip Friedman          52 Erie            PA   12:12   48:49   21:21 1:24:45
    2   378 Edward Wheeler           52 Strongsville    OH   12:23   44:40   27:25 1:26:27
    3   234 Randall Brandt           54 Union           KY   15:49   45:59   24:03 1:29:06
    4   606 Mike Gallagher           52 Westlake        OH   16:49   50:58   25:18 1:36:41
    5   285 Jeffrey Gotthardt        50 Hudson          OH   17:44   53:21   28:49 1:44:44
    6   338 Kevin Peterca            53 Chesterland     OH   20:19   59:06   28:01 1:51:52
    7   322 David Marburger          51 Cleveland       OH   14:26 1:00:44   33:38 1:54:31
    8   282 Mark Germano             51 Arlington Heigh IL   21:08   58:13   30:57 1:55:01
    9   262 William Donlon           53 Dearborn        MI   19:26   58:09   31:30 1:59:14
   10   536 Jeffrey Eldridge         51 Rocky River     OH   25:07 1:00:38   28:32 1:59:43
   11   603 David Pavlick            53 Canton          OH   20:03 1:05:14   29:10 1:59:58
   12   328 Leo McNeeley Jr          50 Avon Lake       OH   24:54 1:07:37   37:40 2:18:11
 
    NUMBER OF FINISHERS:    12
 
==========================================================================================
    FEMALE SPRINT  AGE GROUP 50 - 54   (300)
==========================================================================================
Place No.   Name                    Age Town            St Swim    Bike    Run     Time    
===== ===== ======================= === =============== == ======= ======= ======= =======
    1   519 Karen Bartlett           53 Chagrin Falls   OH   15:31   55:14   29:03 1:43:12
 
    NUMBER OF FINISHERS:     1
 
==========================================================================================
    MALE SPRINT  AGE GROUP 55 - 59   (300)
==========================================================================================
Place No.   Name                    Age Town            St Swim    Bike    Run     Time    
===== ===== ======================= === =============== == ======= ======= ======= =======
    1   287 Larry Griffin            57 Wadsworth       OH   20:48   53:29   22:48 1:40:50
    2   488 Peter Dycziewycz         58 Cleveland       OH   22:29   55:01   26:39 1:47:05
    3   375 Thomas Wagner            56 Lakewood        OH   25:24   58:30   28:59 1:57:39
    4   300 Ted Johnson              56 Solon           OH   23:45 1:05:31   29:48 2:04:26
    5   307 Craig Kessler            56 Canton          OH   34:34 1:05:00   31:01 2:18:09
 
    NUMBER OF FINISHERS:     5
 
==========================================================================================
    FEMALE SPRINT  AGE GROUP 55 - 59   (300)
==========================================================================================
Place No.   Name                    Age Town            St Swim    Bike    Run     Time    
===== ===== ======================= === =============== == ======= ======= ======= =======
    1   321 Sue Madick               55 Wooster         OH   23:42 1:03:24   26:22 1:57:20
    2   344 Linda Ranney             59 Frederick       MD   22:43 1:26:26   41:48 2:45:09
 
    NUMBER OF FINISHERS:     2
 
==========================================================================================
    MALE SPRINT  AGE GROUP 60 - 64   (300)
==========================================================================================
Place No.   Name                    Age Town            St Swim    Bike    Run     Time    
===== ===== ======================= === =============== == ======= ======= ======= =======
    1   359 Doug Smith               62 Avon Lake       OH   18:47   58:13   28:35 1:50:50
    2   371 Robert Thomson           60 Brookfield      WI   25:32 1:07:33   31:00 2:09:55
    3   342 Steven Ranney            61 Frederick       MD   28:16 1:26:22   41:48 2:50:38
 
    NUMBER OF FINISHERS:     3
 
==========================================================================================
    FEMALE SPRINT  AGE GROUP 60 - 64   (300)
==========================================================================================
Place No.   Name                    Age Town            St Swim    Bike    Run     Time    
===== ===== ======================= === =============== == ======= ======= ======= =======
    1   217 Gail Allcock             60 Mentor          OH   21:54 1:10:15   35:03 2:12:27
 
    NUMBER OF FINISHERS:     1
 
==========================================================================================
    MALE SPRINT  AGE GROUP 65 - 69   (300)
==========================================================================================
Place No.   Name                    Age Town            St Swim    Bike    Run     Time    
===== ===== ======================= === =============== == ======= ======= ======= =======
    1   614 Bernie Krzys             66 Valley City     OH   23:51 1:00:39   28:33 1:57:36
 
    NUMBER OF FINISHERS:     1
 
==========================================================================================
    FEMALE SPRINT  AGE GROUP 65 - 69   (300)
==========================================================================================
Place No.   Name                    Age Town            St Swim    Bike    Run     Time    
===== ===== ======================= === =============== == ======= ======= ======= =======
 
    NUMBER OF FINISHERS:     0
 
==========================================================================================
    MALE SPRINT  AGE GROUP 70 - 74   (300)
==========================================================================================
Place No.   Name                    Age Town            St Swim    Bike    Run     Time    
===== ===== ======================= === =============== == ======= ======= ======= =======
    1   290 Steve Hamilton           70 Lyndhurst       OH   17:38   51:21   38:54 1:53:04
    2   381 Phil Williamson          72 Walton Hills    OH   21:16 1:00:40   40:47 2:07:50
    3   268 Victor Eyth              73 Mentor          OH   25:25 1:07:23   34:25 2:15:59
 
    NUMBER OF FINISHERS:     3
 
==========================================================================================
    FEMALE SPRINT  AGE GROUP 70 - 74   (300)
==========================================================================================
Place No.   Name                    Age Town            St Swim    Bike    Run     Time    
===== ===== ======================= === =============== == ======= ======= ======= =======
 
    NUMBER OF FINISHERS:     0
 
==========================================================================================
    MALE SPRINT  AGE GROUP 75 - 79   (300)
==========================================================================================
Place No.   Name                    Age Town            St Swim    Bike    Run     Time    
===== ===== ======================= === =============== == ======= ======= ======= =======
 
    NUMBER OF FINISHERS:     0
 
==========================================================================================
    FEMALE SPRINT  AGE GROUP 75 - 79   (300)
==========================================================================================
Place No.   Name                    Age Town            St Swim    Bike    Run     Time    
===== ===== ======================= === =============== == ======= ======= ======= =======
 
    NUMBER OF FINISHERS:     0
 
==========================================================================================
    MALE SPRINT  AGE GROUP 80 - 95   (300)
==========================================================================================
Place No.   Name                    Age Town            St Swim    Bike    Run     Time    
===== ===== ======================= === =============== == ======= ======= ======= =======
 
    NUMBER OF FINISHERS:     0
 
==========================================================================================
    FEMALE SPRINT  AGE GROUP 80 - 95   (300)
==========================================================================================
Place No.   Name                    Age Town            St Swim    Bike    Run     Time    
===== ===== ======================= === =============== == ======= ======= ======= =======
 
    NUMBER OF FINISHERS:     0
 
 
==========================================================================================
    CLYDESDALE SPRINT  WEIGHT GROUP (300)
==========================================================================================
Place No.   Name                    Age Town            St Swim    Bike    Run     Time    
===== ===== ======================= === =============== == ======= ======= ======= =======
    1   598 Joe Schillero            42 Garfield Hts    OH   17:08   53:30   26:00 1:40:04
    2   391 Darrin Grella            31 Medina          OH   21:45   53:15   30:54 1:49:16
    3   388 Alvah Aldrich            29 Geneva          NY   17:23   59:57   27:45 1:50:11
    4   615 Thaddeus Bosman          43 Hudson          OH   17:41   58:35   30:13 1:51:24
    5   596 Tim Cogan                46 Chagrin Falls   OH   17:00 1:03:03   28:15 1:52:46
    6   407 Adam Weaver              30 Erie            PA   18:15   56:56   33:18 1:54:21
    7   572 Dirk Riemenschneider     40 Rocky River     OH   19:12   58:00   33:53 1:56:05
    8   629 Steven Hunter            34 Strongsville    OH   17:09 1:00:27   31:35 1:57:07
    9   396 Jon Morris               28 Lakewood        OH   17:13 1:02:07   34:37 1:58:45
   10   404 Mike Suren               46 Parma           OH   17:21 1:05:59   28:44 2:02:21
   11   619 Joe Hoelzle              24 Fremont         OH   25:27 1:07:13   31:38 2:08:54
   12   393 Rob Martens              40 Chagrin Falls   OH   22:05 1:04:43   35:51 2:09:03
   13   400 Chris Ryan               36 Rocky River     OH   18:09 1:04:37   42:24 2:11:14
   14   401 Brien Shanahan           52 Cleveland       OH   22:13 1:05:29   39:51 2:14:01
   15   403 Henk Stock               32 Aurora          OH   23:42 1:07:31   38:44 2:15:17
   16   492 Jim Pinter               24 Lakewood        OH   39:20   59:56   32:13 2:16:45
   17   405 William Ujcic            54 Rocky River     OH   24:28 1:20:26   59:07 2:55:38
 
    NUMBER OF FINISHERS:    17
 
==========================================================================================
    ATHENA SPRINT  WEIGHT GROUP (300)
==========================================================================================
Place No.   Name                    Age Town            St Swim    Bike    Run     Time    
===== ===== ======================= === =============== == ======= ======= ======= =======
    1   402 Nancy Lyon Stadler       44 Shaker Hts      OH   15:48   58:01   30:14 1:47:49
    2   399 Sara Pocinki             40 Cleveland       OH   17:28 1:04:36   29:38 1:56:15
    3   397 Sarajean Petite          35 Rocky River     OH   18:49 1:07:28   41:56 2:10:39
    4   390 Frannie Foltz            30 Shaker Hts.     OH   21:37 1:19:28   36:48 2:23:27
    5   502 Laurie Zimmerman         39 Euclid          OH   26:41 1:15:49   50:38 2:46:46
 
    NUMBER OF FINISHERS:     5
 
 
==========================================================================================
     MALE SPRINT  TEAM OVERALL (300)
==========================================================================================
    1   566 1:48:17 TEAM MARINES - Thomas Chung, Stefan Powell, Jacob Plummer                                                                
                    SWIM:   28:24  BIKE:   55:38 RUN:   22:23
 
    NUMBER OF FINISHERS:     1
 
==========================================================================================
     FEMALE SPRINT  TEAM OVERALL (300)
==========================================================================================
 
    NUMBER OF FINISHERS:     0
 
==========================================================================================
     COED SPRINT  TEAM OVERALL (300)
==========================================================================================
    1   545 1:30:19 ALEXANDER/MUDRY - Sarah Alexander, Colin Alexander, Martin Mudry                                                        
                    SWIM:   16:52  BIKE:   49:15 RUN:   22:37
    2   554 1:42:06 ROUKEMA - James Roukema, Abby Roukema, Thomas Roukema                                                                    
                    SWIM:   12:28  BIKE:   58:08 RUN:   27:27
    3   394 2:11:54 NEWRY - Mark McClusky, Deirde Gannon, Ryan Flannery                                                                      
                    SWIM:   16:05  BIKE: 1:26:41 RUN:   26:31
    4   564 2:14:51 BON TEMPS - Malinda Smyth, Andrew Smyth, Ruth Anne Gillett                                                              
                    SWIM:   17:19  BIKE: 1:15:34 RUN:   38:56
 
    NUMBER OF FINISHERS:     4
 
 
 
 
                            OLYMPIC DIVISIONS
                         2006 CLEVELAND TRIATHLON
 
 
 
 
==========================================================================================
    MALE OLYMPIC  OVERALL - TOP  1
==========================================================================================
Place No.   Name                    Age Town            St Swim    Bike    Run     Time    
===== ===== ======================= === =============== == ======= ======= ======= =======
    1     3 Joe McDaniel             24 Akron           OH   20:25 1:03:36   36:26 2:02:20
 
==========================================================================================
    FEMALE OLYMPIC  OVERALL - TOP  1
==========================================================================================
Place No.   Name                    Age Town            St Swim    Bike    Run     Time    
===== ===== ======================= === =============== == ======= ======= ======= =======
    1   197 Jacqui Wilson            39 Cleveland Hts   OH   28:30 1:08:48   49:34 2:28:43
 
 
==========================================================================================
    MALE OLYMPIC  ELITE OVERALL - TOP  10
==========================================================================================
Place No.   Name                    Age Town            St Swim    Bike    Run     Time    
===== ===== ======================= === =============== == ======= ======= ======= =======
    1     7 Jared Woodford           23 North Royalton  OH   20:21 1:03:47   39:30 2:05:17
    2   601 James Lamastra           31 Cleveland       OH   20:24 1:05:17   39:33 2:07:10
    3   525 Brent Sinn               28 Cuyahoga Falls  OH   27:36 1:03:50   40:17 2:14:26
    4   474 Chuck Boulware           31 Brecksville     OH   25:06 1:07:19   44:14 2:19:23
    5     5 Jeremy Riehm             24 Athens          OH   35:12 1:08:24   38:59 2:25:19
    6     4 Kevin Park               38 Chardon         OH   29:33 1:16:37   37:38 2:25:58
 
==========================================================================================
    FEMALE OLYMPIC  ELITE OVERALL - TOP  10
==========================================================================================
Place No.   Name                    Age Town            St Swim    Bike    Run     Time    
===== ===== ======================= === =============== == ======= ======= ======= =======
    1   602 Andrea Lamastra          33 Cleveland       OH   24:07 1:15:19   47:35 2:29:31
    2     1 Kattie Carpenter         25 Byron Center    MI   29:36 1:14:36   52:14 2:38:34
 
 
==========================================================================================
    MALE OLYMPIC  AGE GROUP 14 - 19   (300)
==========================================================================================
Place No.   Name                    Age Town            St Swim    Bike    Run     Time    
===== ===== ======================= === =============== == ======= ======= ======= =======
    1   179 Andy Thoman              19 Strongsville    OH   35:37 1:18:33   43:54 2:41:13
    2   101 James Kulway             19 Strongsville    OH   33:15 1:22:06   49:54 2:49:28
    3   115 Brandon Marx             18 Highland Height OH   39:35 1:24:07   56:28 3:04:51
    4    28 Brendan Barton           19 Mentor          OH   35:05 1:21:25 1:08:23 3:08:45
 
    NUMBER OF FINISHERS:     4
 
==========================================================================================
    FEMALE OLYMPIC  AGE GROUP 14 - 19   (300)
==========================================================================================
Place No.   Name                    Age Town            St Swim    Bike    Run     Time    
===== ===== ======================= === =============== == ======= ======= ======= =======
    1   509 Lauren Goldstein-Kral    16 Shaker Heights  OH   23:26 1:20:19   43:05 2:29:31
 
    NUMBER OF FINISHERS:     1
 
==========================================================================================
    MALE OLYMPIC  AGE GROUP 20 - 24   (300)
==========================================================================================
Place No.   Name                    Age Town            St Swim    Bike    Run     Time    
===== ===== ======================= === =============== == ======= ======= ======= =======
    1    27 Steven Barry             24 Rocky River     OH   23:32 1:06:59   41:39 2:13:56
    2    62 David Duecker            20 Lakewood        OH   21:31 1:10:23   46:51 2:20:55
    3   103 Adam Kuncel              23 Amherst         OH   29:10 1:07:51   46:02 2:25:29
    4   500 Chad Jarrett             22 Jonesboro       AR   29:51 1:12:17   45:19 2:29:53
    5    55 Frank Dejulius           23 Sagamore Hills  OH   29:27 1:16:21   49:55 2:39:31
    6   120 Sean McBurney            24 Pittsburgh      PA   33:40 1:14:56   52:24 2:45:42
    7   113 Scott Marsh              24 Cleveland       OH   25:01 1:15:26 1:05:28 2:48:29
    8    90 Dan Johnson              22 Fairview Park   OH   36:10 1:19:04   53:26 2:53:21
    9   185 Mark Villwock            24 Brook Park      OH   41:08 1:17:03   53:00 2:55:19
   10   193 Jonathan Ward            21 Independence    OR   48:33 1:26:43   51:20 3:10:55
   11   121 Sean McNeeley            23 Lakewood        OH   37:31 1:23:02 1:12:57 3:17:39
   12   176 Ty Swarts                20 Wayne           PA   37:17 1:40:53 1:14:07 3:38:14
 
    NUMBER OF FINISHERS:    12
 
==========================================================================================
    FEMALE OLYMPIC  AGE GROUP 20 - 24   (300)
==========================================================================================
Place No.   Name                    Age Town            St Swim    Bike    Run     Time    
===== ===== ======================= === =============== == ======= ======= ======= =======
    1   129 Emily Montemagno         23 Kent            OH   33:19 1:22:57 1:00:46 2:59:22
    2   134 Kristen Mueller          22 Mentor          OH   27:55 1:35:13 1:01:06 3:07:29
    3    77 Meghan Halley            24 Cleveland Heigh OH   34:17 1:28:42 1:02:56 3:11:26
    4   150 Sarah Prosek             21 Streetsboro     OH   36:55 1:31:33   59:13 3:11:53
    5   149 Lindsey Pope             20 Hudson          OH   28:49 1:38:50 1:02:32 3:14:01
    6   160 Sarah Rovito             21 Parma           OH   29:30 1:40:36 1:04:47 3:17:50
    7    37 Lauren Bonfich           21 University Heig OH   27:41 1:57:07 1:07:07 3:36:28
 
    NUMBER OF FINISHERS:     7
 
==========================================================================================
    MALE OLYMPIC  AGE GROUP 25 - 29   (300)
==========================================================================================
Place No.   Name                    Age Town            St Swim    Bike    Run     Time    
===== ===== ======================= === =============== == ======= ======= ======= =======
    1    29 Ryan Bates               26 Copley          OH   22:21 1:07:58   40:25 2:12:12
    2    54 Andrew Deak              26 Grafton         OH   23:45 1:09:54   47:14 2:23:24
    3    50 Andy Cornwell            29 Cleveland       OH   31:56 1:07:13   42:33 2:23:49
    4   475 Jody Herzog              26 Pepper Pike     OH   24:17 1:15:16   44:18 2:26:18
    5   534 Brent Thompson           28 Cuy Falls       OH   33:39 1:12:40   45:00 2:33:44
    6   177 Rich Szczepinski         27 Maumee          OH   30:09 1:19:31   42:29 2:34:12
    7   133 Matthew Mottice          25 Akron           OH   26:28 1:13:00   50:39 2:35:01
    8    51 John Crabb               26 Cleveland Heigh OH   33:24 1:16:03   42:45 2:35:50
    9   148 Eddie Police             27 Perry           OH   30:00 1:20:29   46:03 2:39:43
   10    38 Kevin Brickman           25 Cleveland       OH   30:26 1:15:33   50:40 2:40:47
   11   128 Brooks Modie             26 Parma Heights   OH   28:31 1:16:15   54:49 2:42:55
   12   135 Sean Murray              25 Philadelphia    PA   34:06 1:20:55   47:57 2:46:30
   13   198 Benjamin Wollenburg      29 North Olmsted   OH   32:57 1:17:40   53:09 2:46:55
   14   104 Matthew Lalonde          29 University Heig OH   29:06 1:19:09   54:14 2:47:28
   15    80 Aaron Henely             29 Grafton         OH   37:48 1:13:25   52:02 2:48:15
   16   157 Peter Rodenhauser        28 Northfield Cent OH   33:22 1:21:45   49:37 2:48:17
   17    98 Scott Klein              29 Cleveland Heigh OH   36:19 1:19:02   51:59 2:52:55
   18   608 Andrew Viers             26 Cleveland       OH   34:05 1:22:44   47:30 2:53:34
   19   609 Joe Albrecht             27 Akron           OH   27:07 1:21:08 1:01:40 2:53:36
   20   122 Leo McNeeley Iii         25 Lakewood        OH   33:26 1:23:19   54:30 2:54:50
   21   117 Stephen Matzie           26 Washington      DC   36:03 1:17:04 1:01:17 2:59:15
   22   130 Joshua Moore             26 Alexandria      VA   36:20 1:15:40 1:02:22 2:59:30
   23   495 Adam Merriman            29 Lanewood        OH   41:02 1:19:51   55:15 2:59:58
   24   191 Hunter Walter            26 Cleveland       OH   37:25 1:28:29   54:23 3:05:28
   25   152 Ron Raleigh              28 Mentor          OH   32:26 1:27:03 1:05:11 3:09:25
   26   616 Jon Ginter               29 Cleveland       OH   39:53 1:39:43   58:36 3:25:59
 
    NUMBER OF FINISHERS:    26
 
==========================================================================================
    FEMALE OLYMPIC  AGE GROUP 25 - 29   (300)
==========================================================================================
Place No.   Name                    Age Town            St Swim    Bike    Run     Time    
===== ===== ======================= === =============== == ======= ======= ======= =======
    1    35 Melissa Bolgrin          27 Stow            OH   28:28 1:13:20   50:31 2:34:06
    2   100 Kaylyn Krummen           27 Shaker Heights  OH   33:09 1:20:17   51:38 2:48:00
    3   180 Jodi Thomson             27 University Heig OH   28:37 1:26:35   59:05 2:57:18
    4   508 Christina Jacobs         28 Westlake        OH   36:32 1:24:26   57:22 3:01:29
    5    64 Janet Edwards            29 Parkman         OH   39:00 1:24:15   55:27 3:01:35
    6    40 Hallie Brink             26 Philadelphia    PA   29:26 1:28:40 1:11:58 3:12:33
    7    44 Kristina Champa          27 Ludlow          KY   37:44 1:40:00   55:36 3:19:14
    8    97 Tracy Klein              28 Cleveland Heigh OH   37:54 1:34:33 1:09:18 3:26:03
    9   141 Kathy Owen               26 MacEdonia       OH   39:07 1:38:23 1:10:42 3:31:20
   10   187 Bridget Wagner           26 Washington      DC   31:16 1:37:19 1:24:24 3:36:28
   11   201 Megan Zivkovich          27 Findlay         OH   43:14 1:49:00 1:01:46 3:38:05
   12   199 Katie Wrenn              25 Perry           OH   53:19 1:34:16 1:08:27 3:40:47
   13    94 Cortney Kilbury          27 Lakewood        OH   50:43 2:00:18 1:11:37 4:06:00
 
    NUMBER OF FINISHERS:    13
 
==========================================================================================
    MALE OLYMPIC  AGE GROUP 30 - 34   (300)
==========================================================================================
Place No.   Name                    Age Town            St Swim    Bike    Run     Time    
===== ===== ======================= === =============== == ======= ======= ======= =======
    1    99 Paul Krummen             30 Shaker Heights  OH   27:35 1:10:36   46:23 2:27:19
    2    61 Matthew Dudziak          34 Pittsburgh      PA   30:23 1:11:45   44:01 2:28:30
    3    47 Matthew Collister        34 Willoughby      OH   29:14 1:08:47   48:28 2:29:43
    4    59 Ross Downey              33 Shaker Heights  OH   24:22 1:13:02   51:37 2:31:20
    5    63 Tim Edwards              33 Cleveland       OH   33:12 1:14:00   47:53 2:37:24
    6   496 Mike Fanning             33 Lyndhurst       OH   33:13 1:13:06   51:45 2:41:56
    7   631 Craig Baxter             33 Twinsburg       OH   36:27 1:14:24   48:39 2:42:07
    8   119 Edward McAndrew          30 Lakewood        OH   32:30 1:16:32   48:26 2:42:12
    9   589 Eric Norton              32 Cleveland       OH   37:07 1:19:17   41:46 2:42:38
   10    76 Gregory Hagar            34 Pulaski         VA   30:21 1:18:22   51:11 2:42:59
   11    96 Randall Kiser            33 Reston          VA   33:45 1:13:05   53:50 2:43:11
   12    88 Thomas Johns             34 Mentor          OH   31:48 1:18:06   54:01 2:48:26
   13   570 Paul Lentini             31 Lakewood        OH   32:48 1:14:42   58:46 2:48:32
   14   126 Timothy Militzer         31 Akron           OH   34:08 1:15:48   54:18 2:49:05
   15    83 Walter Horning           34 Wadsworth       OH   30:19 1:22:12   53:41 2:51:30
   16    67 Paul Franke              30 Avon            OH   35:09 1:18:38   53:43 2:51:31
   17    89 Michael Johnson          31 Kensington      OH   34:42 1:18:07   57:00 2:52:07
   18   123 Ryan Meany               31 Lakewood        OH   33:56 1:21:52   55:37 2:56:59
   19   109 Marcelo Lublinerman      33 State College   OH   30:15 1:25:50   57:39 2:57:05
   20   164 Andrew Schmutz           33 Youngstown      OH   29:25 1:25:19 1:02:15 3:02:27
   21   188 David Walker             31 Hudson          OH   35:19 1:29:30   57:28 3:08:23
   22    87 Scott Jared              34 Shaker Heights  OH   35:24 1:35:09   59:14 3:15:30
   23   105 Alex Lasher              32 Rockville       MD   34:33 1:28:40 1:06:00 3:15:36
   24    45 Gregory Christopher      33 Twinsburg       OH   42:54 1:27:35 1:01:06 3:17:09
 
    NUMBER OF FINISHERS:    24
 
==========================================================================================
    FEMALE OLYMPIC  AGE GROUP 30 - 34   (300)
==========================================================================================
Place No.   Name                    Age Town            St Swim    Bike    Run     Time    
===== ===== ======================= === =============== == ======= ======= ======= =======
    1   531 Jennifer Davila          32 Lakewood        OH   26:37 1:17:13   54:02 2:40:36
    2   106 Audrey Latorre           30 Newton Falls    OH   33:38 1:23:32   54:55 2:55:09
    3    48 Jennifer Collister       34 Willoughby      OH   35:54 1:21:45 1:02:05 3:02:32
    4   194 Shannon Warder           33 Broadview Heigh OH   39:45 1:25:27   53:11 3:03:35
    5   111 Liza Mandel              33 University Hts  OH   33:27 1:30:50   57:05 3:04:21
    6    92 Samantha Joseph          32 Shaker Heights  OH   37:20 1:35:00   59:50 3:16:45
    7   110 Christine Mallula        34 Middleburg Hts  OH   43:19 1:38:16   59:23 3:28:27
    8    24 Marie Banks              31 Westlake        OH   31:35 1:43:17 1:09:21 3:30:09
 
    NUMBER OF FINISHERS:     8
 
==========================================================================================
    MALE OLYMPIC  AGE GROUP 35 - 39   (300)
==========================================================================================
Place No.   Name                    Age Town            St Swim    Bike    Run     Time    
===== ===== ======================= === =============== == ======= ======= ======= =======
    1   195 Keith Weitz              38 Durham          NC   24:21 1:05:07   43:33 2:15:06
    2    30 Victor Bauer             36 Pittsburgh      PA   28:03 1:07:50   39:16 2:17:50
    3    42 Joe Bush                 35 Cleveland       OH   24:06 1:07:56   47:40 2:21:58
    4   144 Scott Perrine            38 Gilbert         AZ   29:21 1:07:42   45:48 2:24:26
    5   592 Bruce MacDonald          38 Avon Lake       OH   27:07 1:10:03   45:22 2:24:42
    6   568 Tim Hofer                38 Chagrin Falls   OH   32:30 1:05:32   46:55 2:25:53
    7    73 Michael Goldstein        38 Highland Park   IL   26:46 1:10:40   47:16 2:27:10
    8    86 Eckhard Jankowsky        39 Shaker Heights  OH   26:36 1:12:20   45:28 2:29:40
    9   494 Greg Robida              36 Lyndhurst       OH   32:24 1:10:27   46:06 2:31:44
   10   112 Matt Manna               37 Gibsonia        PA   32:44 1:11:18   44:57 2:32:15
   11   579 John Willse              37 Rocky River     OH   28:01 1:15:24   46:07 2:32:23
   12   183 George Vale              36 N. Royalton     OH   35:07 1:12:38   47:29 2:38:32
   13    81 Ian Hoffman              37 Cleveland Hts   OH   33:45 1:12:17   49:42 2:38:43
   14    74 Mike Goth                36 Aliquippa       PA   28:59 1:14:13   52:26 2:38:51
   15   127 Tom Mitchell             37 Venetia         PA   33:41 1:14:13   48:31 2:40:16
   16   517 Michael Cousino          36 N Ridgeville    OH   28:57 1:14:25   54:54 2:41:02
   17   108 Dave Lloyd               37 New Waterford   OH   31:33 1:14:01   53:45 2:42:02
   18   171 Edward Slovenkay         35 Hinckley        OH   29:57 1:16:39   53:06 2:42:44
   19    65 Ehud Eisenstein          36 New York        NY   32:45 1:16:29   49:16 2:43:21
   20   190 Timothy Walsh            37 Westlake        OH   35:15 1:14:11   50:26 2:43:47
   21    21 Brian Altenbaugh         38 Shaker Heights  OH   31:15 1:14:54   55:54 2:44:24
   22   132 Pablo Motta              39 Westlake        OH   29:31 1:26:50   46:16 2:46:14
   23   172 Daniel Smith             38 Vermilion       OH   28:04 1:14:45 1:00:52 2:46:16
   24   116 Ben Mascarello           37 Burr Ridge      IL   32:01 1:13:11   55:18 2:46:57
   25   136 Ron Myers                38 Perrysburg      OH   36:54 1:17:05   51:00 2:48:41
   26    39 Mike Briehl              35 Monclova        OH   31:36 1:17:55   58:14 2:50:39
   27   138 Gorman Ng                36 Boardman        OH   32:02 1:17:48 1:00:01 2:51:32
   28   156 Timothy Ritt             37 Chesterland     OH   39:15 1:18:27   49:39 2:51:33
   29   507 Robert Fitz              36 Chagrin Falls   OH   38:59 1:18:45   49:42 2:51:36
   30   189 Terry Walkerly           38 Avon            OH   29:01 1:17:09 1:03:03 2:51:40
   31   181 Michael Tomcsanyi        37 Youngstown      OH   33:52 1:18:52   56:39 2:52:22
   32   143 Michael Paulus           36 Hartville       OH   29:21 1:22:15   56:36 2:52:36
   33   484 Frederic Cousin          39 Lakewood        OH   35:18 1:19:52   54:49 2:52:59
   34   542 Tim Sobol                35 Rocky River     OH   40:55 1:17:11   56:59 2:57:52
   35     2 Ben Henkel               39 Cleveland Heigh OH   26:17 1:33:00   51:51 2:57:58
   36    25 Eric Banks               35 Westlake        OH   41:45 1:21:32   52:12 3:00:10
   37   520 Michael Sejka            37 Strongsville    OH   32:16 1:23:52 1:00:07 3:01:51
   38   153 Paul Ramos               37 Bay Village     OH   48:36 1:23:49   45:19 3:03:42
   39   518 Horst Von Recum          35 Cleveland       OH   39:02 1:26:17   55:14 3:03:51
   40    60 Matt Downing             36 Cleveland Heigh OH   36:17 1:25:13   58:49 3:03:59
   41   131 Richard Morgan           39 Mentor          OH   34:59 1:24:53 1:01:43 3:05:37
   42   161 Joshua Rush              35 Beachwood       OH   45:04 1:27:47   55:06 3:14:01
   43   118 Scott May                37 Avon Lake       OH   45:09 1:33:32   59:37 3:23:42
   44   501 Brian Crawley            39 Euclid          OH   48:03 1:29:53 1:02:52 3:26:39
   45   137 Dileep Nair              38 Westlake        OH   39:34 1:35:28 1:11:01 3:31:15
   46   142 Mike Pascale             39 Troy            OH   47:44 1:51:58   52:18 3:34:54
   47   166 Christopher Shoop        36 West Chester    OH   45:02 1:35:10 1:18:49 3:46:48
 
    NUMBER OF FINISHERS:    47
 
==========================================================================================
    FEMALE OLYMPIC  AGE GROUP 35 - 39   (300)
==========================================================================================
Place No.   Name                    Age Town            St Swim    Bike    Run     Time    
===== ===== ======================= === =============== == ======= ======= ======= =======
    1   155 Angie Ridgel             35 Lakewood        OH   29:37 1:16:39   51:22 2:39:34
    2   186 Amy Voorhees             36 Dryden          NY   33:20 1:26:05   48:18 2:50:33
    3   154 Christine Raubenstraw    35 Poland          OH   39:15 1:18:47   53:14 2:54:07
    4   481 Coleen Barta             39 Columbia Twp    OH   33:30 1:29:07   56:23 3:01:46
    5   158 Jill Rogers              39 Pepper Pike     OH   39:37 1:26:26 1:00:05 3:09:44
    6   323 Kelly May                38 San Luis Potosi      37:44 1:30:07 1:02:15 3:12:13
    7    36 Laura Bolster            39 Columbus        OH   38:24 1:34:02 1:04:40 3:23:11
 
    NUMBER OF FINISHERS:     7
 
==========================================================================================
    MALE OLYMPIC  AGE GROUP 40 - 44   (300)
==========================================================================================
Place No.   Name                    Age Town            St Swim    Bike    Run     Time    
===== ===== ======================= === =============== == ======= ======= ======= =======
    1   521 Rob Juergens             42 Avon Lake       OH   26:12 1:11:52   36:25 2:17:24
    2   159 Adriano Rosa             42 Caledonia       MI   24:31 1:07:16   45:56 2:19:24
    3    79 Marc Harrison            42 Shaker Heights  OH   27:54 1:12:36   44:29 2:26:55
    4    20 Ross Agnor               43 Hudson          OH   29:36 1:13:10   46:17 2:31:50
    5   125 Dan Mesh                 42 Cleveland Heigh OH   32:34 1:08:59   48:06 2:32:26
    6   513 Mark Krusinski           41 Brecksville     OH   24:18 1:13:12   52:22 2:32:43
    7    23 Suneel Apte              44 Shaker Heights  OH   26:54 1:15:49   48:53 2:34:28
    8    56 Eric Dombrowski          41 North Royalton  OH   33:01 1:11:34   48:20 2:34:58
    9    22 Brendan Anderson         40 Shaker Heights  OH   26:55 1:12:05   54:16 2:37:08
   10   539 Richard Arrowsmith       44 Boyds           MD   27:04 1:18:13   52:54 2:40:17
   11    34 Walter Belleza           42 Fulton          MD   27:28 1:15:34   53:26 2:40:27
   12    70 Juan Galvan              44 Concord         OH   28:19 1:18:53   52:04 2:43:22
   13    72 Earl Gentile             41 Columbia Statio OH   26:18 1:16:46   57:04 2:43:58
   14   549 Bill Ritzman             44 Brecksville     OH   27:24 1:14:16 1:02:06 2:47:59
   15    71 Daniel Galvis            42 Pittsburgh      PA   32:53 1:18:56   54:01 2:50:08
   16   610 David Klapholz           44 Shaker Hts      OH   36:05 1:16:55   55:19 2:52:57
   17   145 Russ Phillips Jr.        44 Louisville      OH   28:07 1:19:46 1:02:48 2:54:22
   18   114 Edward Marx              41 Highland Height OH   40:51 1:18:35   56:23 2:59:51
   19   182 Rick Urban               41 Hinckley        OH   34:13 1:27:45   53:20 3:02:42
   20    43 Timothy Casey            40 Cleveland       OH   36:52 1:24:44   55:31 3:03:31
   21   611 John Butler              42 Bay Village     OH   42:32 1:24:31   56:02 3:08:50
   22   522 Thomas Haas              43 Cuy Falls       OH   44:05 1:28:46   57:54 3:15:31
   23   163 Francis Schmidt          44 Medina          OH   38:51 1:28:02 1:06:45 3:17:48
   24   483 Craig Miloscia           41 Munroe Falls    OH   55:58 1:27:30   59:33 3:27:56
 
    NUMBER OF FINISHERS:    24
 
==========================================================================================
    FEMALE OLYMPIC  AGE GROUP 40 - 44   (300)
==========================================================================================
Place No.   Name                    Age Town            St Swim    Bike    Run     Time    
===== ===== ======================= === =============== == ======= ======= ======= =======
    1   162 Karen Ruth               41 Concord         OH   29:21 1:15:42   53:31 2:41:20
    2    57 Susan Dombrowski         42 North Royalton  OH   36:05 1:18:14   50:56 2:48:07
    3   147 Diana Pi                 43 Westlake        OH   48:42 1:31:11 1:07:09 3:30:53
 
    NUMBER OF FINISHERS:     3
 
==========================================================================================
    MALE OLYMPIC  AGE GROUP 45 - 49   (300)
==========================================================================================
Place No.   Name                    Age Town            St Swim    Bike    Run     Time    
===== ===== ======================= === =============== == ======= ======= ======= =======
    1    82 David Holden             46 Chagrin Falls   OH   26:14 1:12:24   45:48 2:26:55
    2    49 Ron Conlon               46 Shaker Heights  OH   31:41 1:09:11   47:03 2:29:54
    3   151 John Rady                45 Strongsville    OH   29:13 1:13:30   45:40 2:30:59
    4   173 Craig Stalder            46 Strongsville    OH   32:11 1:13:05   42:44 2:31:10
    5   192 Jim Wamelink             46 Hudson          OH   25:56 1:12:59   53:26 2:35:05
    6   526 David Harner             49 Akron           OH   30:27 1:13:16   55:25 2:42:04
    7    53 Mark Davies              45 Nassau, Bhs          26:24 1:19:34   53:33 2:43:06
    8    26 Michael Barrett          45 Bay Village     OH   39:05 1:16:55   50:53 2:52:08
    9   167 Melvin Siebert           46 Magnolia        OH   41:59 1:15:21   50:12 2:53:04
   10   503 Thomas Muzilla           46 Shaker Hts      OH   29:59 1:28:23   53:18 2:55:46
   11   196 Morris Wheeler           45 Cleveland       OH   29:56 1:20:09 1:03:20 2:56:50
   12    91 David Joranko            46 Shaker Heights  OH   38:08 1:23:38   51:03 2:58:10
   13   524 Thomas Dundon            45 Chardon         OH   31:29 1:31:46   56:30 3:04:40
   14    33 Douglas Bell             48 Shaker Heights  OH   34:30 1:26:02   58:42 3:06:26
   15    58 David Doody              48 Annapolis       MD   34:10 1:23:47 1:06:54 3:09:40
   16   537 Dennis Fiorelli          49 S Euclid        OH   40:38 1:22:59 1:01:49 3:11:05
   17    95 Rick Kinkopf             49 Pepper Pike     OH   43:22 1:26:54 1:04:03 3:24:28
   18   175 Mark Stewart             45 Westlake        OH   41:31 1:28:50 1:09:21 3:25:20
   19   174 Richard Stark            48 Painesville     OH   45:38 1:34:21 1:21:15 3:52:24
 
    NUMBER OF FINISHERS:    19
 
==========================================================================================
    FEMALE OLYMPIC  AGE GROUP 45 - 49   (300)
==========================================================================================
Place No.   Name                    Age Town            St Swim    Bike    Run     Time    
===== ===== ======================= === =============== == ======= ======= ======= =======
    1   170 Joanne L Siegel          47 Cleveland Hts   OH   28:08 1:29:11   52:36 2:55:14
    2    32 Laura Bell               46 Shaker Heights  OH   39:36 1:32:06 1:02:32 3:18:46
    3    93 Elizabeth Kelly          47 Erie            PA   34:20 1:29:27 1:15:43 3:23:43
 
    NUMBER OF FINISHERS:     3
 
==========================================================================================
    MALE OLYMPIC  AGE GROUP 50 - 54   (300)
==========================================================================================
Place No.   Name                    Age Town            St Swim    Bike    Run     Time    
===== ===== ======================= === =============== == ======= ======= ======= =======
    1    68 John Fristik             53 Stillwater      MN   31:47 1:14:02   52:11 2:41:38
    2   618 Cornelius Bulman         52 Gibson          PA   32:25 1:20:58   53:18 2:52:00
 
    NUMBER OF FINISHERS:     2
 
==========================================================================================
    FEMALE OLYMPIC  AGE GROUP 50 - 54   (300)
==========================================================================================
Place No.   Name                    Age Town            St Swim    Bike    Run     Time    
===== ===== ======================= === =============== == ======= ======= ======= =======
    1   178 Laurie Tanimura          53 Chicago         IL   29:34 1:27:32   59:34 3:02:19
 
    NUMBER OF FINISHERS:     1
 
==========================================================================================
    MALE OLYMPIC  AGE GROUP 55 - 59   (300)
==========================================================================================
Place No.   Name                    Age Town            St Swim    Bike    Run     Time    
===== ===== ======================= === =============== == ======= ======= ======= =======
    1    84 John Hornyak             56 Solon           OH   30:25 1:15:08   57:45 2:47:00
    2   107 Harvey Litowitz          55 Hudson          OH   36:25 1:28:33   55:51 3:07:02
    3   571 Bill Lowery              56 Fairlawn        OH   41:25 1:32:39   55:56 3:15:45
    4   184 George Verlich           57 North Olmsted   OH         1:35:52         3:20:00
    5   480 Ron Budz                 58 Willoughby Hlw  OH   41:01 1:28:06 1:10:10 3:23:11
 
    NUMBER OF FINISHERS:     5
 
==========================================================================================
    FEMALE OLYMPIC  AGE GROUP 55 - 59   (300)
==========================================================================================
Place No.   Name                    Age Town            St Swim    Bike    Run     Time    
===== ===== ======================= === =============== == ======= ======= ======= =======
    1    52 Kathleen Curtis          57 Naples          FL   35:03 1:24:13 1:00:27 3:03:24
 
    NUMBER OF FINISHERS:     1
 
==========================================================================================
    MALE OLYMPIC  AGE GROUP 60 - 64   (300)
==========================================================================================
Place No.   Name                    Age Town            St Swim    Bike    Run     Time    
===== ===== ======================= === =============== == ======= ======= ======= =======
    1   476 Marc Liebman             60 Pittsburgh      PA   30:41 1:15:54   53:35 2:44:12
    2    69 John Fuller              60 North Olmsted   OH   34:27 1:31:33 1:11:35 3:23:37
    3   535 Thomas Smith             63 Lakewood        OH   40:53 1:32:32 1:03:06 3:23:40
 
    NUMBER OF FINISHERS:     3
 
==========================================================================================
    FEMALE OLYMPIC  AGE GROUP 60 - 64   (300)
==========================================================================================
Place No.   Name                    Age Town            St Swim    Bike    Run     Time    
===== ===== ======================= === =============== == ======= ======= ======= =======
 
    NUMBER OF FINISHERS:     0
 
==========================================================================================
    MALE OLYMPIC  AGE GROUP 65 - 69   (300)
==========================================================================================
Place No.   Name                    Age Town            St Swim    Bike    Run     Time    
===== ===== ======================= === =============== == ======= ======= ======= =======
 
    NUMBER OF FINISHERS:     0
 
==========================================================================================
    FEMALE OLYMPIC  AGE GROUP 65 - 69   (300)
==========================================================================================
Place No.   Name                    Age Town            St Swim    Bike    Run     Time    
===== ===== ======================= === =============== == ======= ======= ======= =======
 
    NUMBER OF FINISHERS:     0
 
==========================================================================================
    MALE OLYMPIC  AGE GROUP 70 - 74   (300)
==========================================================================================
Place No.   Name                    Age Town            St Swim    Bike    Run     Time    
===== ===== ======================= === =============== == ======= ======= ======= =======
 
    NUMBER OF FINISHERS:     0
 
==========================================================================================
    FEMALE OLYMPIC  AGE GROUP 70 - 74   (300)
==========================================================================================
Place No.   Name                    Age Town            St Swim    Bike    Run     Time    
===== ===== ======================= === =============== == ======= ======= ======= =======
 
    NUMBER OF FINISHERS:     0
 
==========================================================================================
    MALE OLYMPIC  AGE GROUP 75 - 79   (300)
==========================================================================================
Place No.   Name                    Age Town            St Swim    Bike    Run     Time    
===== ===== ======================= === =============== == ======= ======= ======= =======
 
    NUMBER OF FINISHERS:     0
 
==========================================================================================
    FEMALE OLYMPIC  AGE GROUP 75 - 79   (300)
==========================================================================================
Place No.   Name                    Age Town            St Swim    Bike    Run     Time    
===== ===== ======================= === =============== == ======= ======= ======= =======
 
    NUMBER OF FINISHERS:     0
 
==========================================================================================
    MALE OLYMPIC  AGE GROUP 80 - 95   (300)
==========================================================================================
Place No.   Name                    Age Town            St Swim    Bike    Run     Time    
===== ===== ======================= === =============== == ======= ======= ======= =======
 
    NUMBER OF FINISHERS:     0
 
==========================================================================================
    FEMALE OLYMPIC  AGE GROUP 80 - 95   (300)
==========================================================================================
Place No.   Name                    Age Town            St Swim    Bike    Run     Time    
===== ===== ======================= === =============== == ======= ======= ======= =======
 
    NUMBER OF FINISHERS:     0
 
 
==========================================================================================
    CLYDESDALE OLYMPIC  WEIGHT GROUP (300)
==========================================================================================
Place No.   Name                    Age Town            St Swim    Bike    Run     Time    
===== ===== ======================= === =============== == ======= ======= ======= =======
    1   471 Brent Martin             27 Stow            OH   28:39 1:06:48   52:53 2:30:02
    2   207 B.t. McCune              30 Virginia Beach  VA   24:36 1:14:25   54:26 2:35:07
    3   203 Michael Bouman           32 Middleburg Heig OH   35:21 1:24:03 1:04:23 3:08:19
    4   208 Kenneth Ruh              42 Hudson          OH   43:01 1:19:32 1:03:55 3:11:04
    5   205 Joseph Joseph            33 Shaker Heights  OH   39:33 1:25:15 1:04:50 3:14:37
    6   211 Donald Tollett           29 Millsboro       DE   48:20 1:25:34 1:00:35 3:18:22
    7   510 James Ehret              28 Cleveland       OH   41:54 1:29:10 1:06:03 3:21:06
    8   212 Frederick Wu             26 Chicago         IL   38:27 1:26:39 1:13:13 3:21:40
    9   594 Joseph Toner             51 Lakewood        OH   43:40 1:36:26 1:12:04 3:38:44
   10   569 Jacob Buchanan           20 Brunswick       OH   50:50 1:36:59 1:25:36 3:58:41
 
    NUMBER OF FINISHERS:    10
 
==========================================================================================
    ATHENA OLYMPIC  WEIGHT GROUP (300)
==========================================================================================
Place No.   Name                    Age Town            St Swim    Bike    Run     Time    
===== ===== ======================= === =============== == ======= ======= ======= =======
 
    NUMBER OF FINISHERS:     0
 
 
 
==========================================================================================
     MALE OLYMPIC  TEAM OVERALL (300)
==========================================================================================
    1   567 2:19:31 PACE SETTERS - Mitchell Bir, Joseph Vishey,                                                                              
                    SWIM:   24:47  BIKE: 1:09:16 RUN:   43:36
    2   558 2:23:02 MIXED NUTS - David Cockley, Jp Auwerter, Bill Spellacy                                                                  
                    SWIM:   21:55  BIKE: 1:18:35 RUN:   41:38
    3   561 2:27:07 TWO GUYS - Ryan Kienzle, Ryan Kienzle, Verelle Taylor                                                                    
                    SWIM:   33:58  BIKE: 1:15:55 RUN:   34:51
    4   565 2:35:22 CLEVELAND CLINIC A - Stephen Horsfield, Robert Rosneck, Joel Pentz                                                      
                    SWIM:   35:25  BIKE: 1:17:05 RUN:   41:44
    5   559 2:38:41 TIGERS - Graham Fishell, John Vogelgesang, Kyle Becker                                                                  
                    SWIM:   22:06  BIKE: 1:33:20 RUN:   42:10
    6   557 2:45:09 TEAM WANNABE - Allan Atienza, Ryan Carroll, Charlie Day                                                                  
                    SWIM:          BIKE: 1:16:45 RUN:   50:06
    7   562 3:00:56 SINK, CRASH AND FALL GUYS - James Smith, Andy Parr, Scott Mackenna                                                      
                    SWIM:   37:32  BIKE: 1:13:19 RUN: 1:08:47
 
    NUMBER OF FINISHERS:     7
 
==========================================================================================
     FEMALE OLYMPIC  TEAM OVERALL (300)
==========================================================================================
 
    NUMBER OF FINISHERS:     0
 
==========================================================================================
     COED OLYMPIC  TEAM OVERALL (300)
==========================================================================================
    1   530 2:04:31 TEAM SPIN - Lauren Trocchio, Michael Plank, Aaron Rood                                                                  
                    SWIM:   21:26  BIKE: 1:02:40 RUN:   39:41
    2   550 2:17:52 OSU - Terry Bork, Julie, Pulley                                                                                          
                    SWIM:   23:53  BIKE: 1:14:07 RUN:   38:52
    3   552 2:25:19 THE WHATEVERS - Pamela Lerose, Bryan Fialkowski, Adam Bruderly                                                          
                    SWIM:   28:18  BIKE: 1:10:41 RUN:   45:27
    4   548 2:33:28 THE MOUNT SATE BOBCATS - Bobby Villwock, Jon Billak, Jessi Sandin                                                        
                    SWIM:   24:58  BIKE: 1:11:28 RUN:   55:58
    5   555 2:47:00 BASF - Lisa Schuld, Tate Coverdale, Jay Mcabier                                                                          
                    SWIM:   21:35  BIKE: 1:10:04 RUN: 1:14:30
    6   563 2:50:57 2 GUYS, A GIRL AND A TRI - Bill Deak, Julie Rietenbach, Paul Harkey                                                      
                    SWIM:   23:10  BIKE: 1:31:51 RUN:   54:45
    7   593 3:00:17 THE WRECK - Traci Ext, Dennis Dobos, Catherine Anderle                                                                  
                    SWIM:   35:33  BIKE: 1:27:56 RUN:   55:33
    8   551 3:13:53 FABULOUS FIFTIES - Ellen Halley, Philip Halley, Doug Post                                                                
                    SWIM:   36:23  BIKE: 1:31:41 RUN: 1:04:19
    9   553 3:17:11 JUNIORS - Marty Post, Bill Doody, Kevin Doody                                                                            
                    SWIM:   37:28  BIKE: 1:37:59 RUN:   59:21
 
    NUMBER OF FINISHERS:     9